Itálie - Manghin e Manghina

 Lidová skupina "MANGHÍN e MANGHINA" z Galliate v provincii Novara, Itálie byla založena v roce 1971 díky lidem, kteří mají rádi folklor a lidové tradice.
Soubor svou činností zkoumá zvyky z osmnáctého století, aby je zachoval jako živé tradice, které by jinak zmizely.
Soubor přebírá své jméno od dvou maskových postav Galliate a nosí stejné oblečení, které se odehrálo před třemi stoletími v Galliate, staré zemi, jejíž název hlásí keltský původ.
Galliate je malé městečko, ležící dva kilometry od řeky Ticino, nyní přírodní hranice mezi Piemontem a Lombardií, v minulosti hraniční čáry mezi konkurenčními městy Novara a Milán. Kostýmy skupiny jsou ve stylu 18. století ukazují stopy těchto vztahů mezi Milánem a Galliatem.

Soubor čítá 30 až 35 členů, repertoár tvoří jak přehlídky s výstavami tanců, tak i jevištní tance s originálními regionálními charakteristickými „skicemi“ a písněmi z Piemontu. Tance čerpají inspiraci z místních produktů, jako je "Gramulîn", typický dort Galliate plný rozinek a pokrytý cukrovými zrny a "Baragiêu" víno vyrobené ve vinicích.

Za více než 40 let činnosti byl soubor vyzvána, aby reprezentovala Itálii na nejvýznamnějších mezinárodních folklorních akcích v Portugalsku, Španělsku, Francii, Belgii, Nizozemsku, Švýcarsku, Německu, Velké Británii, Maďarsku, Slovensku, Polsku, Finsku, Rumunsku, Česká republika, Slovinsko, Rusko, Mexiko a Argentina.

Search